TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

A4: Pożar rejsowego autokaru
InfoBus.pl - Opublikowano: 27.05.2019 12:00:57 1 komentarz
A4: Pożar rejsowego autokaru; fot. OSP Balice

26 maja, ok. godz. 1:00, na autostradzie A4 spłonął autobus jadący z Kijowa do Pragi. Ewakuowano 70 osób. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

26 maja, ok. godz. 1:00, o na autostradzie A4 spłonął autobus jadący z Kijowa do Pragi. Ewakuowano 70 osób. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

W nocy z soboty na niedzielę - ok. godz. 1:00 - na autostradzie A4 na wysokości Alwernii spłonął autobus jadący z Kijowa do Pragi. Jak podaje TVN24, pożar zaczął się w silniku, a autokar spłonął doszczętnie i wypalił dziurę w asfalcie. Zablokowany był prawy pas jezdni w kierunku Katowic.

Pasażerowie pojazdu, 70 obywateli Ukrainy zostało ewakuowanych z miejsca zdarzenia na parking MOP. Zapewniono im transport zastępczy.

Jak relacjonuje odział OSP Balice: -"Po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastano rozwinięty już pożar autobusu liniowego na ukraińskich numerach rejestracyjnych. W pierwszej kolejności została podana woda z środkiem pianotwórczym na palący się autobus poprzez linię szybkiego natarcia, a następnie została rozwinięta linia gaśnicza z dwoma prądami wody. Na miejsce dotarły kolejne SiŚ w postaci zastępów z JRG-3 Kraków które rozwinęły swoje linie gaśnicze, oraz OSP Morawica ,LSRG Balice, OSP Mników, OSP Liszki, OSP Kryspinów, JRG 5 Kraków ,Oficer Operacyjny SKKM, Policja, Służby Autostradowe."Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
pożar
Małopolskie
  • Max Gibaszewski – 27.05.2019

    Ciekawe kiedy ITD weźmie się za te ukraińskie wehikuły.

  • czeslaw2 – 27.05.2019

    To z czego ten asfalt teraz robią, że taki topliwy huehueheuhe

  • Przemysław Mach – 27.05.2019

    Tak to jest jak te złomy z Ukrainy wpuszcza się do Polski większość z nich po sprawdzeniu technicznym nie nadawałaby się do jazdy

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.