TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

80 kierunków z Wrocławia na lato 2019
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 28.03.2019 16:20:18
80 kierunków z Wrocławia na lato 2019; fot. Airport Wrocław

Ponad 80 kierunków w letnim rozkładzie lotów z wrocławskiego lotniska

Ponad 80 kierunków znajdzie się we wchodzącym w niedzielę w życie letnim rozkładzie lotów z wrocławskiego lotniska. Nowością w tym sezonie będzie połączenie do Amsterdamu, a także nowe kierunki wschodnie.

31 marca wejdzie w życie letni rozkład połączeń z wrocławskiego lotniska, w którym pasażerowie będą mieli do dyspozycji

  • 50 kierunków niskokosztowych,

  • dziewięć sieciowych

  • oraz 24 czarterowe.

Cała Europa

-"Nasza siatka połączeń jest bardzo bogata i różnorodna, co z punktu widzenia podróżnych jest najważniejsze. Duże zainteresowanie pasażerów, wśród których jest coraz więcej osób spoza Dolnego Śląska pokazuje też, że oferta przewoźników jest dobrze skomponowana" – powiedział, cytowany w komunikacie, prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś.

Oferta tanich linii obejmuje 18 kierunków południowych, m.in. do Hiszpanii, w tym na Teneryfę i Majorkę, do Włoch, Portugalii, na Kretę i Maltę, a także do Aten czy Podgoricy w Czarnogórze.

W rozkładzie pozostają wszystkie połączenia na północ i zachód Europy, w tym do największych metropolii i regionów Wysp Brytyjskich, do Eindhoven, Dortmundu, Paryża Beauvais, Brukseli Charleroi czy do Skandynawii.

O dwa więcej

Jak poinformowały władze wrocławskiego lotniska, w porównaniu z ubiegłym sezonem oferta przewoźników niskokosztowych wzbogaciła się o dwa kierunki. Po raz pierwszy w sezonie letnim pasażerowie mają do dyspozycji połączenia na lotnisko Kijów Boryspol (Ryanair) oraz do Charkowa (Wizz Air). W sumie w nowym rozkładzie znajdzie się pięć tras wschodnich; oprócz wymienionych połączeń są to: Kijów Żuliany, Lwów, a także Kutaisi w Gruzji, które obsługiwane są przez Wizz Air.

Od 6 maja nowy przewoźnik, holenderskie linie KLM, uruchomi połączenie z Wrocławia na lotnisko Amsterdam Schiphol. Pod względem liczby obsłużonych pasażerów jest to obecnie 11. największy port na świecie.

Jak podają władze lotniska, wśród połączeń sieciowych najwięcej podróżnych korzysta z obsługiwanych przez linie Lufthansa tras do Frankfurtu i Monachium. "Dużą popularnością cieszy się również połączenie na główne lotnisko Paryża, uruchomione w ubiegłym roku przez linie Air France. Ofertę przewoźników sieciowych uzupełniają połączenia do Kopenhagi, Zurychu i Dusseldorfu, a także Tel Awiwu oraz na warszawskie Lotnisko Chopina" – podano.

Jeden czarter więcej

Z kolei w siatce połączeń czarterowych, czyli organizowanych przez biura podróży, nowością jest kierunek – Algarve w południowej części Portugalii. Drugą portugalską trasą jest wyspa Madera.

Czarterowy sezon letni wystartuje w tym roku 31 marca. Miesiąc wcześniej niż przed rokiem ruszą wycieczki do Turcji. Pierwsi podróżni do Bodrum nad Morzem Egejskim polecą już w kwietniu. "Już tradycyjnie dużym powodzeniem cieszy się też Grecja, gdzie podróżni mogą wybierać spośród ośmiu kierunków, a także Hiszpania, w tym Barcelona, Majorka, Teneryfa i Fuertenventura, jak również bułgarskie kurorty Burgas i Warna" – mówi Michał Kozak, menedżer ds. rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
Lotnisko Wrocław
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.