TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

8 czerwca startuje Polkowicki Rower Miejski. Od Roovee
InfoBike.pl - Opublikowano: 28.05.2019 14:30:34
8 czerwca startuje Polkowicki Rower Miejski. Od Roovee

Projekt pod nazwą "Szprychy – Polkowicki Rower Miejski" rusza 8 czerwca (sobota) na polkowickim Rynku. Zapraszamy!

50 nowoczesnych rowerów miejskich będzie czekało na mieszkańców w ośmiu stacjach rowerowych na terenie Polkowic.

To będzie prawdziwy hit dla miłośników dwóch kółek oraz wszystkich tych, którzy cenią sobie zdrowie, ekologiczny transport i oszczędność czasu. Projekt pod nazwą "Szprychy – Polkowicki Rower Miejski", rusza 8 czerwca (sobota) na polkowickim Rynku. Już od godz. 12 czekają na przybyłych liczne atrakcje. Wśród nich m. in. rowerowe show Jonasza Pakulskiego i bezpłatne przeglądy rowerowe. A punktualnie o godz. 13 wielkie otwarcie. "Szprychy – Polkowicki Rower Miejski" to przedsięwzięcie, z którego skorzystać może każdy. Wystarczy pobrać na swojego smartfona aplikację "Roovee", doładować ją za min. 10 złotych i... w drogę!

Rowerowe ABC

O szczegółach korzystania z roweru miejskiego w Polkowicach mówi Jan Wojtowicz, pełnomocnik burmistrza ds. górnictwa i komunikacji.

-"Polkowicka "Szprychy", jak nazwaliśmy nasz projekt, to możliwość skorzystania z 50 rowerów do poruszania się po mieście i okolicy. Wystarczy w aplikacji "Roovee" zeskanować kod kreskowy umieszczony na wybranym rowerze, aby ten się odblokował i był gotowy do jazdy. Kiedy skończymy naszą trasę, wystarczy odłożyć rower do jednego z ośmiu punktów w mieście i na terenie Polkowickiej Podstrefy LSSE, a system pobierze z naszego konta kwotę za przejechane kilometry. Co ważne, pierwsze 20 minut użytkowania polkowickiej "Szprychy" jest za darmo. Za każda kolejną minutę zapłacimy 5 groszy, czyli trzy złote za godzinę – tłumaczy Jan Wojtowicz.

Wszechstronna apka

Aplikacja "Roovee" nie tylko umożliwia skorzystanie z Polkowickiego Roweru Miejskiego. Aplikacja zapisuje także m. in. historię pokonywanych przez nas odcinków, liczy przejechane kilometry oraz rejestruje liczbę spalonych kalorii! A to wszystko do wyboru w jednym z trzech języków.

Dla ułatwienia korzystania z polkowickiej "Szprychy" wprowadzono kilka dodatkowych funkcji. Jedna z nich pozwala odłożyć rower gdzie indziej niż stacje rowerowe. Jednak musi to być miejsce w granicach miasta! Z drugiej możemy skorzystać w przypadku, kiedy trafi nam się awaria użytkowanego sprzętu, np. przebijemy gumę czy uszkodzimy koło.

– W takim przypadku należy wybrać w aplikacji funkcję poinformowania operatora o zdarzeniu poprzez wybranie ikonki z uszkodzonym elementem roweru. Operator przyjmuje zgłoszenia przez cała dobę i będzie i usuwał usterki na bieżąco – zapewnia pełnomocnik burmistrza.

IV generacja

To wszystko dzięki temu, że rowery miejskie które od 8 czerwca będą jeździły po Polkowicach to nowoczesny sprzęt IV generacji, różniący się m. in. tym od rowerów III generacji, że nie ma konieczności odstawiania ich do stacji rowerowych.

Zasady korzystania z polkowickiej "Szprychy" opracowano tak, aby były nieskomplikowane i w ten sposób dostępne dla każdego. Każdy, kto pobierze aplikację "Roovee" będzie mógł się sam przekonać, że korzystanie z niej jest proste i instynktowne. Do skorzystania z roweru miejskiego w Polkowicach wystarczą trzy kroki. Dodatkowo działa już profil "Szprychy – Polkowicki Rower Miejski" na facebooku, gdzie na bieżąco pojawiają się informacje nt. całego projektu.

"Szprychy – Polkowicki Rower Miejski" to pierwsza taka inicjatywa uruchomiona na terenie miast całego Zagłębia Miedziowego! Jeśli zainteresowanie tą formą komunikacji po mieście spodoba się polkowiczanom, planowane jest dokupienie rowerów i postawienie kolejnych stacji rowerowych. Do współpracy w realizacji tego projektu Gmina Polkowice zaprosiła partnerów z Polkowickiej Podstrefy LSSE: Sanden, Volkswagen i CCC. Koszt jaki w tym roku poniesie Gmina Polkowice na realizację tego projektu to 125 tys. zł.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Polkowice
Roovee
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.