TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

7 autobusów dla PKS Nysa. Czwarty przetarg...
INFOBUS.PL - Opublikowano: 01.03.2019 17:00:22
7 autobusów dla PKS Nysa. Czwarty przetarg...

Niebywała sytuacja w Nysie. Starostwo Powiatowe wypowiedziało SOR-owi umowę i przez to musi już czwarty raz poszukać dostawcy siedmiu podmiejskich autobusów klasy MAXI. Dziś ogłoszono przetarg.

Niebywała sytuacja w Nysie. Starostwo Powiatowe wypowiedziało SOR-owi umowę i przez to musi już czwarty raz poszukać dostawcy siedmiu podmiejskich autobusów klasy MAXI. Dziś ogłoszono przetarg.

O sprawie anulowania nyskiego zamówienia pisaliśmy pod koniec stycznia. "Autobusy, które miał dostarczyć SOR nie spełniały warunków technicznych określonych w przetargu i zostały mu zwrócone. Nie spełniały wymagań dotyczących mocy silnika i warunków podróży dla niepełnosprawnych" - tłumaczył Nowej Trybunie Opolskiej Andrzej Kruczkiewicz, starosta nyski.

Powiat rozwiązał umowę z SOR-em i szykował się do kolejnego, czwartego już przetargu na dostawę autobusów. 

"Gdybyśmy przyjęli autobusy dostarczone przez czeską firmę, to narażaliśmy się na zwrot dotacji" - mówił starosta NTO - "Uzgodniliśmy z urzędem marszałkowskim, że najlepszym rozwiązaniem jest ogłoszenie nowego przetargu."

Ten został ogłoszony dziś. Siedem autobusów z napędem konwencjonalnym (silnik diesla Euro 6) będzie wyposażonych w elektroniczne systemy informacji pasażerskiej, system sprzedaży biletów i monitoring wizyjny. Będą objęte długą, bo pięcioletnią gwarancją całopojazdową. Każdy ma umożliwiać podróż min. 47 pasażerom, w tym na miejscach siedzących min. 37 osobom. Autobusy będą umożliwiały przewóz osób niepełnosprawnych, gdyż będą wyposażone w miejsce na wózek. Powiat dalej interesują konstrukcje niskowejściowe z nadwoziami nie dłuższymi niż 13,5.

Autobusy mają trafić do Nysy w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy.

Pora na warunki formalne, które nie są wygórowane. Oferent musi posiadać ubezpieczenie na kwotę min. 100 000 PLN. Warunek dośiadczenia urzędnicy uznają za spełniony jeśli wykaże on dostarczenie w ciągu ostatnich trzech lat przynajmniej 3 autobusów z silnikami diesla. I do kompletu wadium- oferta musi być zabezpieczona na 120 000 PLN.

Na oferty w Nysie czekają do 4 kwietnia.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Nysa
powiat
PKS Nysa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.