TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

660 mln zł na inwestycje w Tramwaj dla Łodzi
PAP InfTram.pl - Opublikowano: 21.06.2018 10:15:02 2 komentarze
660 mln zł na inwestycje w Tramwaj dla Łodzi

Łódź ma 660 mln zł na nowe torowiska, 30 tramwajów i modernizację zajezdni.


W Łodzi ruszyły przetargi na budowę nowych torowisk na ul. Broniewskiego między ul. Rzgowską i Śmigłego-Rydza oraz na powstającej ul. Nowowęglowej. To część programu "Tramwaj dla Łodzi" zakładającego modernizację systemu komunikacji tramwajowej za ok. 660 mln zł.

"Tramwaj dla Łodzi", obejmujący remont 11 km torowisk i budowę 2 km nowych torów, modernizację zajezdni Chocianowice oraz zakup 30 niskopodłogowych tramwajów, to największa inwestycja drogowa w mieście w bieżącej perspektywie UE; jej wartość wynosi 660 mln zł, przy czym dofinansowanie unijne to 411 mln zł.

Jak poinformował Grzegorz Gawlik z łódzkiego magistratu, dwa nowe odcinki torów powstaną na ul. Broniewskiego między ul. Rzgowską i Śmigłego-Rydza oraz na nowo wybudowanej w okolicach dworca Łódź-Fabryczna ul. Nowowęglowej, która połączy ul. Tramwajową z ul. Kopcińskiego.

Wyremontowane zostaną także już istniejące torowiska na ul. Rzgowskiej, Przybyszewskiego, Kilińskiego i Śmigłego-Rydza. Inwestycja obejmie budowę dróg dla rowerów i remont chodników. Prace realizowane będą w systemie "zaprojektuj i wybuduj". Magistrat zakłada, że ekipy budowlane wkroczą na wyznaczone ulice w drugiej połowie roku.

Obecnie - w ramach programu "Tramwaj dla Łodzi" - modernizowane jest torowisko na ul. Dąbrowskiego. Rozstrzygnięto także przetarg na przebudowę al. Śmigłego-Rydza na odcinku od al. Piłsudskiego do ul. Przybyszewskiego – w najbliższych tygodniach rozpocznie się tam remont. Obok remontów i budowy torowisk planuje się modernizację zajezdni tramwajowej Chocianowice oraz zakup 30 nowoczesnych niskopodłogowych tramwajów.

Według władz Łodzi, program jest kontynuacją przebudowy trasy W-Z; oddanej do użytku w 2015 roku inwestycji, obejmującej m.in. budowę 17 km torów, które połączyły dwa duże łódzkie osiedla Olechów i Retkinię.(PAP)

autorka: Agnieszka Grzelak-MichałowskaSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
MPK Łódź
tabor
torowisko
unia
  • esbek – 21.06.2018

    @ Igor PipczyńskiTramwajów nie kupuje się bo są piękne, tylko takie które są trwałe, wygodne i tanie w eksploatacji.

  • Combino – 24.06.2018

    @Igor Pipczyński:Skoda piękna? Albo to prowokacja (czy to nie fejkowe konto?) albo masz iście czeski gust jeśli chodzi o design.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !