TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

6 ofert na przebudowę torowiska na ul. Mickiewicza w Szczecinie
- Opublikowano: 31.01.2019 17:58:25
6 ofert na przebudowę torowiska na ul. Mickiewicza w Szczecinie (foto: UM Szczecin)

6 firm jest zainteresowanych przebudową torowiska wraz z siecią trakcyjną w ciągu ul. Mickiewicza od mostu Akademickiego do skrzyżowania z ul. Brzozowskiego (wraz z przejazdem).

6 firm jest zainteresowanych przebudową torowiska wraz z siecią trakcyjną w ciągu ul. Mickiewicza od mostu Akademickiego do skrzyżowania z ul. Brzozowskiego (wraz z przejazdem).

Prace obejmą odcinek 1480 m wraz 4 z przystankami tramwajowymi i trakcją. Trwa weryfikacja dokumentów.

W ramach robót nastąpi wymiana starego torowiska na odcinku od ul. Brzozowskiego do obiektu nad torami kolejowymi. Nowe torowisko wpisane będzie w stary ślad. Wiodącą konstrukcją będzie torowisko klasyczne, podsypkowe z dodatkowymi elementami tłumienia drgań i hałasu. Przejazdy i inne części toru także będą wyposażone w konstrukcję, tym razem bezpodsypkową, z systemowymi elementami wygłuszającymi.Realizacja tego zadania będzie dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 6.1 Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach oś Priorytetowa VI. Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Wybrany wykonawca będzie miał na roboty 360 dni kalendarzowych od podpisania umowy. Tramwaje Szczecińskie Spółka z o.o. pełni funkcję inwestora w zastępstwie Gminy Miasto Szczecin.

Informacja z otwarcia ofert:

1. Zue S.A - 35 210 297, 072. Stanled Sp. z o.o - 39 476 732, 56 zł

3. TOK - KAR - SSON - 30 105 421, 60 zł

4. Intercor Sp. z o.o. - 41 111 400, 06 zł

5. Aldesa Construcciones - 38 646 387, 07 zł

6. Balzola Sp. z o.o.- 28.539 096, 21 zł

Planowana na zadanie kwota to 27 433 579, 14zł.

Trwa weryfikacja dokumentów i możliwości finansowych miasta.



Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szczecin
przetarg
torowisko
Tramwaje Szczecińskie
  • Mirosław Zawadzki – 31.01.2019

    Między kwotą zabezpieczoną przez miasto a balzolą nie jest duża różnica... Ale terminowość inwestycji może stanąć pod dużym znakiem zapytania

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.