TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

5 mln zł na walkę ze smogiem na Mazowszu
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 10.04.2019 14:14:25
5 mln zł na walkę ze smogiem na Mazowszu

Pieniądze dla gmin na nowe parki czy zakup urządzeń do oczyszczania powietrza - zakłada pilotażowy program walki ze smogiem na Mazowszu.

Pieniądze dla gmin na nowe parki czy zakup urządzeń do oczyszczania powietrza - zakłada pilotażowy program walki ze smogiem na Mazowszu. Urząd Marszałkowski informuje, że inwestycje muszą powstać do jesieni tego roku, a budżet programu to 5 mln zł.

"Cieszę się, że w naszym budżecie znaleźliśmy środki na tak ważne działania sprzyjające ochronie powietrza. Dzięki naszemu wsparciu samorządy będą mogły nie tylko zakupić oczyszczacze powietrza, systemy kontroli, ale także poprzez różnego rodzaju nasadzenia tworzyć tereny zielone. Zachęcam do składania wniosków" - wskazała cytowana w środowym komunikacie członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Mazowiecki Instrument Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2019 to pilotażowy program samorządu województwa mazowieckiego, skierowany do gmin wiejskich, miejskich i wiejsko-miejskich.

"Jego głównym zadaniem jest polepszenie jakości powietrza na Mazowszu" - zapewniono. Wyjaśniono, że pieniądze będzie można otrzymać np. na zakup narzędzi do kontroli palenisk domowych, tworzenie terenów zielonych czy zakup systemu służącego do informowania o jakości powietrza. Z programu będzie można też sfinansować zakup oczyszczaczy powietrza do budynków użyteczności publicznej, a także działania edukacyjno-informacyjne.

Przewidziane w programie maksymalne dofinansowanie nie będzie mogło przekroczyć 50 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji (200 tys. zł). Każda gmina będzie mogła złożyć maksymalnie dwa wnioski na dwa różne zadania. Inwestycja musi powstać do 15 października br.

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego poinformował, że wnioski będzie można składać do 15 maja. Szczegółowe informacje nt. programu można znaleźć na stronie www.mazovia.pl w zakładce komunikaty/konsultacje społeczne.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Mazowieckie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.