TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

4 mln przejazdów Rowerowego Maja
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 04.06.2019 19:49:51
4 mln przejazdów Rowerowego Maja

Zakończyła się szósta edycja ogólnopolskiej kampanii Rowerowy Maj. Wzięło w niej udział ponad 178 tys. uczniów z 839 placówek z 47 miast. Łączna liczba przejazdów wyniosła ponad 4,265 mln.

Zakończyła się szósta edycja ogólnopolskiej kampanii Rowerowy Maj. Wzięło w niej udział ponad 178 tys. uczniów z 839 placówek z 47 miast. Łączna liczba przejazdów wyniosła ponad 4,265 mln.

Rowerowy Maj to akcja wymyślona w Gdańsku, z którego rozprzestrzeniła się po całej Polsce. W jej ramach uczniowie jeżdżą do swoich szkół i przedszkoli na hulajnogach, rolkach lub rowerach – zbierają punkty i wygrywają nagrody. Kampania promuje zdrowe i aktywne podróże wśród młodzieży, dzieci i nauczycieli.

Jak podaje organizator, zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

- O tym, że Rowerowy Maj to kampania skutecznie promująca aktywne podróże wśród najmłodszych świadczą wyniki i zdjęcia przepełnionych przyszkolnych parkingów rowerowych oraz specjalnie postawionych namiotów, gdzie dzieci mogły pozostawić również swoje hulajnogi i rolki. W porównaniu do ubiegłego roku, w skali całego kraju, w kampanii wzięło udział o 300 przedszkoli i szkół i 50 tysięcy uczniów więcej! Łącznie w tym roku 178 tys. uczestników wykręciło ponad 4,2 mln aktywnych podróży, a tych, którzy nie opuścili ani jednej okazji w ciągu miesiąca do przyjechania rowerem do szkoły było prawie 15 tys. - pisze Alicja Bittner z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Rowerowy Maj
Gdańsk
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.