TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

3 mln pasażerów warszawskiego dworca autobusowego
InfoBus.pl - Opublikowano: 06.03.2019 13:30:27 1 komentarz
3 mln pasażerów warszawskiego dworca autobusowego

Warszawski Dworzec Zachodni to największy w Polsce autobusowy węzeł komunikacyjny. W 2018 r. z obiektu skorzystało 3 miliony pasażerów. To o 50% więcej niż rok wcześniej.

Warszawski Dworzec Zachodni to największy w Polsce autobusowy węzeł komunikacyjny. W 2018 roku z zarządzanego przez spółkę Polonus obiektu skorzystało 3 miliony podróżnych w ramach ponad 130 000 autokarowych kursów. Taka liczba podróżnych stanowi wzrost aż o 50% rok do roku!

-"Ubiegły rok pokazał, że ciężka i wytrwała praca całego zespołu przynosi wymierne efekty. Aż 3 miliony pasażerów zostało odprawionych na naszym Dworcu, co stanowi wzrost aż o 50% w stosunku do ubiegłego roku! Dzięki naszemu systemowi Dworzec Online wygenerowaliśmy ponad 2,5 miliona biletów o wartości prawie 50% wyższej niż w 2017 r. O połowę także zwiększyła się liczba kursów w naszej ofercie sprzedażowej. To doskonały wynik, idący pod prąd trendom widocznym w branży. – mówi Maciej Acedański, prezes zarządu Polonus.

Z usług samego Polonusa, realizowanych w oparciu o bazy transportowe w Warszawie, Nowym Dworze Mazowieckim i Piasecznie korzysta ponad 2 mln pasażerów rocznie.

Dworzec Online

W 2018 roku znaczące wzrosty zaliczył również system obsługi oraz sprzedaży biletów Dworzec Online. W systemie znajduje się oferta teraz ponad 250 przewoźników, którzy tylko dzięki niemu sprzedali w 2018 roku ponad 2,5 miliona biletów. Ich wartość względem 2017 roku wzrosła o 48%. To dobra wiadomość także dla podróżnych, którzy na portalu dworzeconline.pl mogą wybierać spośród niezwykle bogatej oferty połączeń, która tylko w ostatnim roku powiększyła się o 50%.

System sprzedaży biletów na Dworcu Zachodnim wspierają także biletomaty, które umożliwiają szybki i bezgotówkowy zakup biletu. W 2018 r. cieszyły się one niespotykaną wcześniej popularnością - w ciągu zeszłego roku sprzedaż w nich była większa niż rok wcześniej aż o 716%!Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
bilet
Polonus
Warszawa
  • Polonus – 06.03.2019

    Dziękujemy❗️Zrobimy wszystko, aby w tym roku było jeszcze lepiej 💪😀

  • PetKo – 08.03.2019

    Ten dworzec to wstyd dla Polski, Warszawy i PKS Polonus.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.