TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

27 tysięcy kontroli miesięcznie. Cel Krakowa
TransInfo.pl - Opublikowano: 11.02.2020 15:30:43
27 tysięcy kontroli miesięcznie. Cel Krakowa ; fot. UM Kraków

Krakowskich pasażerów czeka więcej kontroli biletów w komunikacji miejskiej.

Krakowskich pasażerów czeka więcej kontroli biletów w komunikacji miejskiej.

Co najmniej 27 tysięcy kontroli miesięcznie w autobusach i tramwajach będzie przeprowadzać firma Renoma, która podpisała nową umowę z Zarządem Transportu Publicznego. To ponad 10 tysięcy więcej, niż dotychczas.

Jak informuje dyrektor ZTP Łukasz Franek, dotychczasowa ilość kontroli była niewystarczająca w stosunku do liczby mieszkańców miasta.

Kontrolerski przetarg

Przypomnijmy, że ZTP Kraków jesienią ogłosił przetarg na kontroli biletów, a w listopadzie otworzono oferty , które w części dotyczącej kontroli biletów przedstawiły firmy:

  • Zakłady Wielobranżowe "Renoma" Sp. z o.o. z ceną  20 606 982,12 PLN,

  • Kancelaria Wierzyciel Sp. z o. o. z ceną 24 697 032,24 PLN.

ZTP zamierzał przeznaczyć na to zadanie kwotę 10 400 000,00 PLN.

Okres realizacji umowy w zakresie kontroli biletów wyniesie 24 miesiące od 1 lutego 2020 roku.

Kontrola biletów

Jak czytamy w przetargowym SIWZie, usługi kontroli biletów miałyby objąć kontrolę dokumentów przewozu w pojazdach komunikacji miejskiej w Krakowie, pobieranie opłat dodatkowych i należności przewozowych, rozpatrywanie skarg i reklamacji pasażerów.

Liczba przeprowadzonych kontroli w ciągu miesiąca w okresie od września do czerwca nie może być mniejsza niż 23 000 (przy czym parametr ten stanowi kryterium oceny ofert), a w okresie od lipca do sierpnia – ma być nie mniejsza niż 70% liczby wejść dla okresu od września do czerwca.

Liczba wystawionych wezwań do zapłaty w ciągu miesiąca w okresie od września do czerwca nie może być mniejsza niż 6 000, a w okresie od lipca do sierpnia nie mniejsza niż 5 000. W miesiącach, w których wystąpi co najmniej pięć dni z bezpłatną komunikacją, liczba przeprowadzonych kontroli oraz wystawionych nałożeń powinna być nie będzie mniejsza niż liczba przeprowadzonych kontroli i wystawionych wezwań do zapłaty w miesiącach wakacyjnych tj. lipiec – sierpień.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontroler
Kraków
Renoma
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.