TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

25. wagon NF6D wkrótce na łódzkich torach
InfoTram.pl - Opublikowano: 09.04.2020 12:45:33
25. wagon NF6D wkrótce na łódzkich torach (foto: MPK)

25. wagon typu NF6D wkrótce wyjedzie na trasę – poinformowało MPK Łódź.

25. wagon typu NF6D wkrótce wyjedzie na trasę – poinformowało MPK Łódź.

Wagon przeniósł się już z Zakładu Techniki do Zajezdni Telefoniczna, gdzie zostanie wyposażony m.in. w biletomat.

Jak już pisaliśmy na łamach InfoTram.pl do Łodzi trafią aż 34 takie wagony. Przypomnijmy, że w przetargu MPK Łódź wpłynęła jedna oferta, złożona przez Bochum-Gelsenkirchener-Strassenbahnen AG (BOGESTRA), na dostawę 34 tramwajów (32 w wariancie podstawowym plus 2 w opcji) na kwotę 3 mln 150 tys euro. Wcześniej łódzki przewoźnik zakupił jeden taki wagon, który posłużył jako tester. Wagony NF6D mają nieco ponad 28 m i są dwukierunkowe. 70 proc. tramwaju ma niską podłogę. Pojazdy są wyposażone w 72 miejsca siedzące. Tramwaje wyprodukowano w latach 90. XX w. i, co ciekawe, były to jedne z pierwszych niskopodłogowych tramwajów w Europie.

Koronawirusowe zmiany

Niestety z powodu ograniczeń związanych z koronawirusem dostęp do tramwajów tego typu jest znacznie ograniczony. Zgodnie z sugestiami pasażerów zmieniony został układ stref buforowych dla motorniczych, którzy prowadzą tramwaje NF6D i obecnie do dyspozycji pasażerów jest dwoje drzwi. MPK Łódź przypomina, że obecnie w tramwajach typu NF6D może podróżować maksymalnie 20 osób.

Wcześniej pasażerowie mogli korzystać tylko z jednych drzwi w składzie, z uwagi na wprowadzenie drugiej strefy buforowej.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Łódź
Łódź
NF6D