TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

240 nowoczesnych tramwajów w Moskwie, pasażerowie chętnie z nich korzystają
InfoTram.pl - Opublikowano: 22.03.2019 11:38:38 1 komentarz
240 nowoczesnych tramwajów w Moskwie, pasażerowie chętnie z nich korzystają (źródło: Wikipedia/Mos.ru, lic. CC BY 4.0)

Tramwaje są drugą po metrze najbardziej popularną formą transportu publicznego w Moskwie.

Tramwaje są drugą po metrze najbardziej popularną formą transportu publicznego w Moskwie.

W rosyjskiej stolicy jest już ponad 240 tramwajów nowej generacji. Każdego tygodnia korzysta ich 1,5 miliona osób. Tramwaje nowej generacji Vityaz-Moskwa przewoziły już 95 milionów pasażerów od czasu ich uruchomienia na linii.

Dziś w stolicy jest ponad 800 tramwajów, z których ponad 240 to Vityaz-Moskwa. Pracują na północnym wschodzie, wschodzie, południowym wschodzie, południu i w centrum stolicy. Do końca roku na liniach zostanie uruchomionych jeszcze ponad 100 tramwajów nowej generacji. Oczekuje się, że do 2024 r. miejski park tramwajowy będzie składał się wyłącznie z nowoczesnych pojazdów.

Vityaz-Moskwa to jeden z najnowocześniejszych tramwajów na świecie z obrotowymi wózkami, które zapewniają płynną jazdę. Jest bardzo popularny wśród mieszkańców stolicy. Pociągi metra transportują 50 tys. osób co godzinę, a stołeczne tramwaje, w tym Vityaz-Moskwa, przewożą około 20 tys. pasażerów.

Dlaczego pasażerowie je lubią? Z informacji przewoźnika wynika, że tramwaje Vityaz-Moskwa wyróżniają się cichym biegiem i są nskopdłogowe, co ułatwia wsiadanie i wysiadanie pasażerów niepełnosprawnych. Zostały wyposażone w systemy klimatyzacji i nawigacji satelitarnej, kamery monitorujące czy złącza USB do ładowania urządzeń mobilnych.

W tym roku planowana jest przebudowa 31 km moskiewskich torów tramwajowych. Podczas naprawy będą używane materiały pochłaniające hałas i podkłady z odpadów pochodzących z recyklingu. Tramwaje będą dzięki tym modernizacjom jeździć szybciej, płynniej i ciszej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Moskwa
  • Michał Kwietniak – 22.03.2019

    Ja słyszałem o wskaźniku "zaledwie" 90-95% :P

  • mechanik – 22.03.2019

    Nie chce mi się szukać, jakie idiotyczne jazdy i wręcz kpiny na ten temat wyprawiał tutaj eurotram. No i proszę, wyszło na moje. Rosjanie pięknie odrobili lekcje, gratulacje.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.