TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

225 zł za brak opłaty za parkowanie. W Warszawie
TransInfo.pl - Opublikowano: 29.10.2019 10:30:11
225 zł za brak opłaty za parkwowanie. W Warszawie; fot. ZDM Warszawa

ZDM Warszawa chce maksymalnie podwyższyć karę za brak biletu w SPPN.

-"Chcielibyśmy podwyższyć opłatę za brak wniesionej opłaty w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. Rekomendujemy maksymalną kwotę za mandat, czyli na dziś to 225 złotych - powiedział 28 października  PAP dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie Łukasz Puchalski. Obecnie kara wynosi 50 zł.

Jak przekazał Łukasz Puchalski, stołeczni drogowcy chcą podwyższyć opłatę za brak wniesionej opłaty w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. "Teraz mamy 50 złotych i faktycznie nie jest to żaden straszak dla kierowców" - wskazał dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

Puchalski podkreślił, że kierowcy, którzy parkują w SPPN bez opłaty liczą, że "im się upiecze". "Dlatego staramy się uszczelniać strefę przez chociażby automatyczny system kontroli (kamery na samochodach będą sprawdzać, czy kierowca zapłacił za parkowanie - PAP), z którym jeszcze w tym roku startujemy" - dodał szef stołecznych drogowców.

Warto być uczciwym

Według dyrektora ZDM, kolejnym uszczelnieniem miałoby być podwyższenie opłaty za brak wniesionej opłaty. "Chcemy podwyższyć tę opłatę po to, żeby faktycznie warto było znów być uczciwym w SPPN i by wszyscy kierowcy znowu za strefę płacili. My rekomendujemy maksymalną kwotę za mandat, czyli na dziś to 225 zł" - podkreślił Puchalski.

Jak dodał, w nowej opłacie drogowcy chcieliby przyjąć około 30-procentową bonifikatę dla osób, które wnoszą tę opłatę w ciągu kilku dni od otrzymania mandatu. "Dla nas jest wartością samą w sobie, ponieważ nie wikła nas w proces egzekucji, nie generuje kosztów po stronie miasta i nie chcielibyśmy obciążać tych użytkowników i nie tworzyć niepotrzebnej dokumentacji" - tłumaczył.

Rozszerzenie i podwyżka

Podkreślił też, że najwcześniej podwyżka mandatów mogłaby wejść w życie w przyszłym roku razem z rozszerzeniem SPPN. Dodał, że to rada miasta będzie decydować, czy jeden i drugi przypadek wejdzie w życie. "Nie chcemy chodzić do rady z każdą zmianą indywidualną. Czekamy na rozwinięcie wypadków. Konsultacje w sprawie rozszerzenia SPPN kończymy 10 listopada i do końca roku dajemy sobie czas na przygotowanie wszystkich potrzebnych dokumentacji" - powiedział.

Oznacza to, że ewentualna podwyżka mandatów oraz rozszerzenie strefy płatnego parkowania mogłoby wejść w życie w przyszłym roku.

Według danych statystycznych Zarządu Dróg Miejskich w ciągu miesiąca w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego za brak opłaty za bilet wystawianych jest około 30 tysięcy mandatów. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
parking
Warszawa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.