TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

16-latek porażony prądem, jest śledztwo
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 04.03.2019 13:14:43
zdjęcie ilustracyjne

Świdnicka prokuratura wszczęła śledztwo ws. śmierci 16-latka, który zginął w sobotę w wyniku porażenia prądem na torach kolejowych w Jaworzynie Śl. na Dolnym Śląsku.

Świdnicka prokuratura wszczęła śledztwo ws. śmierci 16-latka, który zginął w sobotę w wyniku porażenia prądem na torach kolejowych w Jaworzynie Śl. na Dolnym Śląsku.

Jak powiedział w poniedziałek PAP prokurator rejonowy w Świdnicy Marek Rusin, z dotychczasowych ustaleń prokuratury wynika, że 16-letni chłopak spadł lub zeskoczył z kładki, pod którą stały wagony z węglem. "Tam znajdowała się trakcja kolejowa i 16-latek został porażony prądem" - powiedział prokurator Rusin. Dodał, że w poniedziałek śledczy otrzymali wynik sekcji zwłok 16-latka, z których wynika, iż przyczyną śmierci chłopaka było właśnie porażenie prądem.

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. nieumyślnego spowodowania śmierci 16-latka. "Postępowanie ma też wyjaśnić kwestie zabezpieczenia nieczynnej kładki. Sprawdzimy, czy mamy w tym przypadku do czynienia z narażeniem osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia" - powiedział prokurator.

Śledczy ustalili, że na kładce oprócz 16-latka, było również pięcioro innych nastolatków. "Po tym jak chłopak spadł lub skoczył na wagony, skoczyła za nim dziewczyna, która chciała udzielić mu pomocy. To ona krzycząc wezwała pracownika kolei, który następnie powiadomił służby" - powiedział Rusin.

Prokurator dodał, że śledczy sprawdzą również informacje o tym, że wcześniej na tej kładce zbierali się młodzi ludzie, skakali na wagony i nagrywali to telefonami komórkowymi.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
sieć trakcyjna
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.