TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

15 miesięcy do debiutu tramwaju Durmazlar w Olsztynie
- Opublikowano: 09.01.2019 10:20:05
15 miesięcy do debiutu tramwaju Durmazlar w Olsztynie (foto: UM Olsztyn)

15 miesięcy zostało do dostawy pierwszych pojazdów przez Durmazlar. Turecka firma zaproponowała malowanie pojazdów.

15 miesięcy zostało do dostawy pierwszych pojazdów przez Durmazlar. Turecka firma zaproponowała malowanie pojazdów.

Kontrakt z firmą z Bursy został podpisany w połowie lipca. W myśl zapisów pierwsze dwa tramwaje mają być dostarczone do Olsztyna w ciągu 21 miesięcy od zawarcia umowy. To oznacza, że do tego momentu został rok i kwartał.

Prace związane z powstaniem tramwajów budowanych na bazie istniejącej Panoramy to także dostosowanie kolorystyki. Ta nie będzie odbiegać od przyjętych w stolicy regionu standardów znanych z już kursujących tramwajów, autobusów, a także roweru miejskiego. Nowe tramwaje będą limonkowo-szaro-grafitowe.

Pod względem technicznym tureckie pojazdy mają zapewniać jak największy komfort pasażerom, których do każdego zmieści się 210. Mają mieć 2,5 metra szerokości, dwuskrzydłowe drzwi poza tymi za kabinami motorniczych, dodatkowo wykonawca zapewnia, że będą nieco cichsze od już użytkowanych w Olsztynie. Pięciosegmentowy pojazd będzie dłuższy o trzy metry od Solarisa - będzie mierzyć 32,5 metra.

Do momentu wybudowania nowej nitki torowiska łączącego Pieczewo z dworcem i Wysoką Bramą, pojazdy produkowane w Turcji wykorzystywane będą na już istniejących trasach.

Umowa z Durmalzarem zakłada dostarczenie 12 tramwajów wartości 108 mln złotych. Jest też możliwość rozszerzenia zamówienia o drugie tyle pojazdów. Wówczas wartość kontraktu wyniosłaby 206 mln złotych.

Turecka firma olsztyńskim kontraktem debiutuje na europejskim rynku. Nie debiutuje jednak, jako dostawca tramwajów. Panoramy kursują po torowiskach Samsunu i Kocaeli, poza tym pojazdy z Durmalzaru obsługują pasażerów Bursy, a także przygotowywane są dla Stambułu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Olsztyn
Durmazlar
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !