TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

130 kierunków z Krakowa na Lato 2019
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 28.03.2019 18:00:38
130 kierunków z Krakowa na Lato 2019

130 kierunków w tym 33 nowe połączenia w letnim rozkładzie lotów Kraków Airport.

33 nowe połączenia pojawią się w letnim rozkładzie lotów Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice, który zacznie obowiązywać w ten weekend. Z początkiem maja swoją bazę na krakowskim lotnisku otworzy węgierska linia lotnicza Wizz Air.

W sumie w tym sezonie letnim pasażerowie krakowskiego lotniska będą mogli skorzystać z oferty ponad 130 połączeń, a do końca roku ich liczba powinna przekroczyć 140.

Jak zapewnił prezes lotniska Radosław Włoszek, w wakacje na podróżujących z krakowskiego portu czekają nowe, atrakcyjne kierunki podróży. "Cieszymy się, że zgodnie z oczekiwaniami pasażerów możemy zapewnić podróżującym bezpośrednie połączenia z Krakowa do coraz większej liczby miast w Polsce, Europie i na świecie" - zaznaczył.

Bazowy przewoźnik Ryanair zapowiedział uruchomienie w sezonie letnim lotów do: Bordeaux, Berlina Tegel, Katanii, Hamburga, Kopenhagi, Szczecina, Bari, Rimini, Salonik, Zadaru, Charkowa i Odessy.

Mocne wejście

1 maja swoją bazę na krakowskim lotnisku uruchomi Wizz Air. Początkowo będzie tam stacjonował jeden samolot, a kolejne dwie maszyny dołączą w sierpniu i we wrześniu. W sumie przewoźnik ten zaoferuje 18 tras z Krakowa do: Londynu Luton, Kijowa, Nicei, Turku, Doncaster, Bari, Billund, Katanii, Larnaki, Charkowa, Oslo, Kutaisi, Rzymu Fiumicino, Turynu, Tel Awiwu, Birmingham, Reykjaviku, Eindhoven.


Polski narodowy przewoźnik LOT uruchomi w najbliższych miesiącach loty ze stolicy Małopolski do Bukaresztu, Dubrownika i Olsztyna. Zwiększona zostanie także częstotliwość, do trzech lotów tygodniowo, na trasie Kraków-Chicago.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku lotnisko obsłużyło blisko 6,8 mln pasażerów, tj. o 16 proc. więcej niż rok wcześniej. Na ten rok zaplanowano obsługę 7,9 mln pasażerów.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
Lotnisko Kraków
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.