TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

120 nowych Rycerzy w Moskwie
InfoTram.pl - Opublikowano: 11.01.2018 10:22:49 8 komentarzy
120 nowych Rycerzy w Moskwie (foto: Mosgortrans)

W Moskwie jest już 120 nowych tramwajów Vitjaz-M, wyprodukowanych przez Transmashholding we współpracy z PC TS. W Rosji popularnie nazywane są rycerzami.

W Moskwie jest już 120 nowych tramwajów Vitjaz-M, wyprodukowanych przez Transmashholding we współpracy z PC TS. W Rosji popularnie nazywane są rycerzami.

Pierwszy pojawił się w rosyjskiej stolicy w październiku ubiegłego roku. Wkrótce takie wagony zaczną regularne kursy we wschodniej i południowo-wschodniej części Moskwy.

"Cały czas trwają dostawy niskopodłogowych tramwajów nowej generacji. W ciągu miesiąca zaczną one kursować na trasach. W tym roku przybędzie do Moskwy około 100 tramwajów, a następnie ich liczba sięgnie 300 jednostek"- powiedział główny inżynier Mosgortrans Pawel Khmelev.

Nowe wagony Vitjaz-M są ciche i charakteryzują się płynnością jazdy – podał przewoźnik. Mogą one pomieścić do 260 pasażerów, z czego 60 na miejscach siedzących. Tramwaje są przystosowane do potrzeb niepełnosprawnych pasażerów, wyposażone w klimatyzację, nawigację satelitarną, kamery i złącza USB do ładowania urządzeń mobilnych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Moskwa
Mosgortrans
Transmasholding
 • Bartek – 11.01.2018

  no ciekawe jak się sprawdzą. Bo z Pesowskich są bardzo zadowoleni. Teraz będzie porównanie, bedzi epunkt odniesienia dwóch produktów.

 • Putek – 11.01.2018

  Rosija technika kolejowu najlepszu na swiecie. Pesa szrot. Naszu znacznie lepszu niz polsza kolej zelazna

 • esbek – 11.01.2018

  Czemu artykuł napisany jest w czasie przyszłym. "Rycerze kursują po Moskwie od paru miesięcy.

 • MTn – 11.01.2018

  Inne lakierowanie pudła niż w wagonach zaprezentowanych i dostarczonych w ubiegłym roku.Wagon ma tylko trzy wózki i człon środkowy bez drzwi, ciekawe jak taki wybór sprawdzi się w moskiewskich warunkach?Układ nadwozia i rozmieszczenie wózków przypomina NGT6.

 • pesa 4ever – 11.01.2018

  Piękne te nowe rycerze PESA -NAJLEPSZA

 • ech – 11.01.2018

  Tak, zwłaszcza poniżej -22stC kiedy odmawia posłuszeństwa, pomimo zadeklarowania w umowie gotowości przy znacznie niższych temperaturach.

 • T131 – 11.01.2018

  Pesa już niczego nie wyprodukuje, dla żadnego z rosyjskich miast - i bynajmniej nie z powodu jakości (bo wagony są świetne), powód jest zupełnie inny i nie ma nic wspólnego z gospodarką ;)

 • mechanik – 11.01.2018

  A gdyby tak Vitjaz-M w Krakowie ... dlaczego nie ?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.