TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

120 nowych Rycerzy w Moskwie
InfoTram.pl - Opublikowano: 11.01.2018 10:22:49 8 komentarzy
120 nowych Rycerzy w Moskwie (foto: Mosgortrans)

W Moskwie jest już 120 nowych tramwajów Vitjaz-M, wyprodukowanych przez Transmashholding we współpracy z PC TS. W Rosji popularnie nazywane są rycerzami.

W Moskwie jest już 120 nowych tramwajów Vitjaz-M, wyprodukowanych przez Transmashholding we współpracy z PC TS. W Rosji popularnie nazywane są rycerzami.

Pierwszy pojawił się w rosyjskiej stolicy w październiku ubiegłego roku. Wkrótce takie wagony zaczną regularne kursy we wschodniej i południowo-wschodniej części Moskwy.

"Cały czas trwają dostawy niskopodłogowych tramwajów nowej generacji. W ciągu miesiąca zaczną one kursować na trasach. W tym roku przybędzie do Moskwy około 100 tramwajów, a następnie ich liczba sięgnie 300 jednostek"- powiedział główny inżynier Mosgortrans Pawel Khmelev.

Nowe wagony Vitjaz-M są ciche i charakteryzują się płynnością jazdy – podał przewoźnik. Mogą one pomieścić do 260 pasażerów, z czego 60 na miejscach siedzących. Tramwaje są przystosowane do potrzeb niepełnosprawnych pasażerów, wyposażone w klimatyzację, nawigację satelitarną, kamery i złącza USB do ładowania urządzeń mobilnych.Sprawdź też:
Moskwa
Mosgortrans
Transmasholding
 • Bartek – 11.01.2018

  no ciekawe jak się sprawdzą. Bo z Pesowskich są bardzo zadowoleni. Teraz będzie porównanie, bedzi epunkt odniesienia dwóch produktów.

 • Putek – 11.01.2018

  Rosija technika kolejowu najlepszu na swiecie. Pesa szrot. Naszu znacznie lepszu niz polsza kolej zelazna

 • esbek – 11.01.2018

  Czemu artykuł napisany jest w czasie przyszłym. "Rycerze kursują po Moskwie od paru miesięcy.

 • MTn – 11.01.2018

  Inne lakierowanie pudła niż w wagonach zaprezentowanych i dostarczonych w ubiegłym roku.
  Wagon ma tylko trzy wózki i człon środkowy bez drzwi, ciekawe jak taki wybór sprawdzi się w moskiewskich warunkach?
  Układ nadwozia i rozmieszczenie wózków przypomina NGT6.

 • pesa 4ever – 11.01.2018

  Piękne te nowe rycerze PESA -NAJLEPSZA

 • ech – 11.01.2018

  Tak, zwłaszcza poniżej -22stC kiedy odmawia posłuszeństwa, pomimo zadeklarowania w umowie gotowości przy znacznie niższych temperaturach.

 • T131 – 11.01.2018

  Pesa już niczego nie wyprodukuje, dla żadnego z rosyjskich miast - i bynajmniej nie z powodu jakości (bo wagony są świetne), powód jest zupełnie inny i nie ma nic wspólnego z gospodarką ;)

 • mechanik – 11.01.2018

  A gdyby tak Vitjaz-M w Krakowie ... dlaczego nie ?

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.