TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

10 jednoczłonowych wagonów dla Tramwajów Śląskich – umowa podpisana
InfoTram.pl - Opublikowano: 08.03.2018 11:58:19 4 komentarze
10 jednoczłonowych wagonów dla Tramwajów Śląskich – umowa podpisana

Tramwaje Śląskie podpisały dziś z Modertansem umowę na dostawę 10 jednoczłonowych wagonów. Wszystkie zostaną dostarczone do końca czerwca 2020 roku.

Tramwaje Śląskie podpisały dziś z Modertansem umowę na dostawę 10 jednoczłonowych wagonów. Wszystkie zostaną dostarczone do końca czerwca 2020 roku.

Dwa z nich to pojazdy dwukierunkowe. Jak udało nam się ustalić przy ich produkcji poznańska firma wykorzysta doświadczenie zdobyte przy budowie Gammy.

Dla Tramwajów Śląskich zaoferowaliśmy nowoczesne tramwaje, których konstrukcja i design zewnętrzny opierać się będzie na rozwiązaniach z pojazdów Modrerus Gamma. Będą to pojazdy prawie w 50% niskopodłogowe, wsparte na nowoczesnych wózkach trakcyjnych. Wnętrze będzie wypadkową komfortu, bezpieczeństwa i ergonomii. Dla pasażerów zostaną zamontowane takie udogodnienia jak ładowarki USB, klimatyzacja , rampa ułatwiająca wjazd wózków czy systemy informacji pasażerskiej – powiedział Jarosław Bakinowski, Wiceprezes Modertansu.

Umowa przewiduje również opcję na zakup kolejnych 5 wagonów jednokierunkowych o tych samych parametrach.

To zamówienie to kolejny krok w prowadzonej przez Tramwaje Śląskie wymiany taboru. Wprawdzie nie jest duże i obejmuje zaledwie 10 wagonów jednoczłonowych, jednak mamy także takie potrzeby. Zostaną skierowane na linie nr 38 w Bytomiu czy 24 w Sosnowcu – wyjaśnił Bolesław Knapik, Prezes Zarządu Tramwajów Śląskich.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Modertrans
Tramwaje Śląskie
Moderus
 • Andrzej Kalicinski – 08.03.2018

  Niszczą potencjał wizerunkowy gammy :(

 • Bartosz Borowiecki – 08.03.2018

  A potem podjedzie taki jeden mały w godziny szczytu i nikt się nie zmieści

 • Wieczorek Dariusz – 08.03.2018

  To wygląda jak g... łównie znaczy się no, ten...

 • Combino – 08.03.2018

  Czyli co? Jednak cena za 10 wagonów? Czyli JEDNAK przekroczony kosztorys? Faktycznie będzie wyglądać lepiej niż HF11AC,ale przy cenie 3,5 bańki to raczej niewiele pomoże nowocześniejszy niż w Biedzie design i "prawie 50% LF"...I jednak Modertrans zdecydował się mieć dwa zupełnie różne typy jednoczłonowych PLF... odważnie ;)

 • Dariusz Walczak – 08.03.2018

  żegnaj linio 38...

 • polaraxa – 08.03.2018

  spokojnie na linii 38 nadal pozostają N-ki, będzie ybudowana mijanka

 • Kaszebe – 09.03.2018

  @Wieczorku Dariuszu szkoda że nie odróżniasz artystycznego bajeru od tego co może pojawić się w rzeczywistości. Naprawdę nie doceniacie potencjału tej firmy a jest on wielki,wierzcie mi.

 • Dawid Dudziak – 09.03.2018

  Ciekawy następca Konstali 105Na.

 • czyngis – 09.03.2018

  @Kaszebe nie szarżowałbym tak z tą wielkością, ponosi cię ;)

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.