TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

10 dodatkowych Inspiro dla Sofii powstanie w Nowym Sączu
InfoTram.pl - Opublikowano: 04.03.2019 16:10:13
10 dodatkowych Inspiro dla Sofii powstanie w Nowym Sączu (foto: Newag)

Dziesięć dodatkowych trójczłonowych pojazdów metra Inspiro zamówił Софийско метро - operator bułgarskiego metra w Sofii – poinformował Newag.

Dziesięć dodatkowych trójczłonowych pojazdów metra Inspiro zamówił Софийско метро - operator bułgarskiego metra w Sofii – poinformował Newag.

30 pojazdów metra jest produkowanych w Nowym Sączu we współpracy z partnerem – Siemens Mobility.

Podpisana w 2015 roku umowa zakłada dostawę 20 trzyczłonowych składów z opcją na 10 kolejnych. Wszystkie będą wykorzystywane na 3 linii metra w bułgarskiej stolicy. Bułgarzy skorzystali właśnie z opcji, rozszerzając zamówienie.

Nowe pojazdy bazują na plat­for­mie Inspiro, czyli takiej jak w pojazdach dostarczonych dla Metra Warszawskiego. Różnić je będzie, m.in. zamontowanie odbieraków prądu, ponieważ pojazdy te przeznaczone będą zarówno do jazdy w tunelach jak i na powierzchni.

Zamówienie obejmuje także systemy kontroli ruchu, a jego wartość to 418 mln lewów (900 mln zł). Część przypadająca na Newag to 109 mln lewów (236 mln zł).

Prace wykonywane w Nowym Sączu obejmują zaprojektowanie i zabudowę wnętrza pociągów, ich uruchomienie oraz dostawę do klienta. Zamówienie obejmuje także usługi serwisowe w okresie udzielonej gwarancji.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Newag
Siemens
metro
Sofia
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.