TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Z Krakowa do Bukaresztu. LOT-em
InfoAir.pl - Opublikowano: 02.04.2019 11:30:13
Z Krakowa do Bukaresztu. LOT-em; fot,. Airport Kraków

2 kwietnia LOT uruchomił bezpośrednie połączenie z Krakowa do Bukaresztu.

2 kwietnia PLL LOT uruchomił nowe bezpośrednie połączenie pomiędzy Krakowem i stolicą Rumunii, Bukaresztem. Loty będą się odbywać trzy razy w tygodniu.

Pierwszy samolot narodowego przewoźnika wystartował z Krakowa do Bukaresztu w poniedziałek wieczorem. Rejsy w tamtą stronę będą realizowane w poniedziałki, środy i piątki, a powrotne - we wtorki, czwartki i soboty.

Rejsy do Bukaresztu zaplanowane zostały do końca października. Przewoźnik nie wyklucza jednak przedłużenia tej oferty także na sezon zimowy.

Do obsługi połączenia LOT przeznaczył przede wszystkim samoloty Bombardier Q400, z których każdy może zabrać na pokład 78 pasażerów w trzech klasach podróży: biznes, ekonomicznej premium i ekonomicznej.

Cytowany w komunikacie rzecznik PLL LOT Adrian Kubicki ocenił, że Małopolska to jeden z najdynamiczniej rozwijających się regionów w Polsce, który przyciąga nie tylko turystów, ale również coraz więcej osób podróżujących w celach biznesowych.

Kierunek Południe!

"LOT we współpracy z Kraków Airport stale rozwija swoją ofertę. Po sukcesie naszych bezpośrednich połączeń z Krakowa do Chicago i Budapesztu, a także nieustającej popularności krajowych rejsów do Warszawy i Gdańska, jesteśmy pewni, że nowe połączenia do Bukaresztu i Dubrownika również okażą się sukcesem" - zaznaczył Kubicki.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami LOT uruchomi w najbliższych miesiącach loty ze stolicy Małopolski także do Dubrownika i Olsztyna. Zwiększona zostanie także częstotliwość, do trzech lotów tygodniowo, na trasie Kraków-Chicago.

Obecnie przewoźnik oferuje loty z krakowskiego lotniska do Chicago, Budapesztu, Tel Awiwu i Bukaresztu, a także połączenia krajowe do Warszawy i Gdańska.

Prezes Kraków Aiport Radosław Włoszek wyraził zadowolenie z rozwoju siatki połączeń narodowego przewoźnika ze stolicy Małopolski.

"Jestem pewien, że nasza dalsza współpraca z LOT-em oraz pozostałymi przewoźnikami wzmocni nas na pozycji lidera wśród europejskich regionalnych portów lotniczych. Pozwoli także na konsekwentny rozwój branży turystycznej i biznesowej Krakowa i Małopolski" - zaznaczył.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku lotnisko odprawiło blisko 6,8 mln pasażerów, tj. o 16 proc. więcej niż rok wcześniej. Na ten rok zaplanowano obsługę 7,9 mln pasażerów.

W tegorocznym letnim rozkładzie lotów, który wszedł w życie w ostatni weekend, lotnisko posiada ponad 130 połączeń, w tym 33 nowe. Do końca roku ich liczba powinna przekroczyć 140.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
LOT
Lotnisko Kraków
Rumunia