TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warsaw Bus Expo: EvoBus Polska z premierą eCitaro [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 25.03.2019 11:00:25
Warsaw Bus Expo: EvoBus Polska z premierą eCitaro [FILM]

Podczas targów w Nadarzynie rozmawialiśmy z Arturem Konarskim, prezesem EvoBus Polska o zeszłorocznych wynikach firmy i początku komunikacyjnej ofensywy - zarówno w temacie eCitaro, jak i Setra Low Entry.

Podczas targów w Nadarzynie rozmawialiśmy z Arturem Konarskim, prezesem EvoBus Polska o zeszłorocznych wynikach firmy i początku komunikacyjnej ofensywy - zarówno w temacie eCitaro, jak i Setra Low Entry.

Przypomnijmy, że na marcowych targach Warszaw Bus Expo Mercedes-Benz po raz pierwszy pokazał swój pierwszy całkowicie elektryczny autobus - eCitaro. Dla równowagi i dbając o kompleksową ofertę dla transportu publicznego - EvoBus pokazał także niskowejściowy model Setra S415 UL Busienss, który może być ciekawą propozycją dla polskich przedsiębiorstw w zakresie podmiejskiej i regionalnej komunikacji.

Wyniki za rok 2018

Wystawa pod Warszawą była też okazją do podsumowanie zeszłorocznych wyniki spółki EvoBus na polskim rynku. Firma łącznie może pochwalić się liczbą ponad 380 rejestracji, co zapewniło jej w 2018 roku pierwsze miejsce w segmencie autobusów turystycznych (z wynikiem ponad 160 szt.)

Z kolei na rynku miejskim firma zajęła drugie miejsce (z liczbą rejestracji 215 szt.), a ten dobry rezultat to przede wszystkim efekt realizacji dużych kontraktów dla takich miast, jak: Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Bydgoszcz, Białystok i Kraków. Szczególnie to ostatnie miasto jest dla Mercedes ważne, gdyż zamówienie na 86 szt. flagowych autobusów typu Citaro obejmowało także 30 pojazdów Mercedes-Benz Citaro hybrid, czyli aktualny "Bus of the Year 2019".

Z kolei celem na ten rok jest informacyjna ofensywa w zakresie najnowszego produktu, czyli elektrycznego autobusu miejskiego Mercedes-Benz eCitaro. Firma EvoBus Polska chce wspierać elektromobilność w transporcie miejskim i już niedługo - najprawdopodobniej w kwietniu - spółka będzie posiadać demonstracyjny taki pojazd - jako jedna z kilku firm w całej Europie. Będzie on oczywiście udostępniany polskim przedsiębiorstwem, jak i innym klientom z europejskich rynku. Można powiedzieć, że to swoista nagroda dla naszego kraju i docenienie dotychczasowej działalności EvoBus Polska oraz potencjału na lokalnym rynku.

EvoBus stale też rozwija swoją działalność serwisową - pod brandem OMNplus, a szerzej o jej najnowszych, cyfrowych usługach pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Czas na film

O najnowszej ofercie firmy - w tym w zakresie usług serwisowych OMNIplus - rozmawialiśmy podczas Warsaw Bus Expo z Arturem Konarskim, prezesem EvoBus Polska. Zapraszamy na film z tej rozmowy:

O najnowszej ofercie firmy - w tym premierze eCiatro, pomyśle na Setra Business Class oraz nowościach w zakresie usług serwisowych OMNIplus - rozmawialiśmy podczas Warsaw Bus Expo z Arturem Konarskim, prezesem EvoBus Polska. Zapraszamy na film z tej rozmowy!


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
Warsaw Bus Expo
Mercedes
Setra
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.