TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Na rowerze z Wrocławia do Bielan Wrocławskich
InfoBike.pl - Opublikowano: 29.11.2019 15:30:52
Na rowerze z Wrocławia do Bielan Wrocławskich; fot. UM Wrocław

Wrocław jeszcze w grudniu ogłosi przetarg na trasę rowerową, która połączy osiedle Krzyki z Bielanami Wrocławskimi. Liczyć będzie aż 3,5 kilometra.

Wrocław jeszcze w grudniu ogłosi przetarg na trasę rowerową, która połączy osiedle Krzyki z Bielanami Wrocławskimi. Liczyć będzie aż 3,5 kilometra.

- Przed nami jedna z najważniejszych w historii miasta inwestycji rowerowych. Jeszcze w grudniu ogłosimy przetarg na wykonanie 3,5 km ścieżki rowerowej na Krzykach, od przystanku Krzycka aż do ronda przy ul. Francuskiej w Bielanach Wrocławskich – zapowiedział Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Trasa ma przebiegać m.in. ul. Karkonoską i dalej przez malowniczy park Kleciński z kładką nad Ślęzą.

- Dzięki tej trasie połączymy najbardziej popularną drogę dla rowerów we Wrocławiu z Bielanami Wrocławskimi. Nowa trasa połączy się z istniejąca drogą dla rowerów w ul. Francuskiej i dalej z wykonanymi przez gminę Kobierzyce na terenie Bielan. Wszystko przy wsparciu dofinansowania unijnego i w ramach wspólnego, partnerskiego projektu gmin Wrocław i Kobierzyce. Dla wielu Wrocławian trasa ta będzie stanowiła również połączenie z centrum miasta - mówi Daniel Chojnacki, oficer rowerowy.

Po ogłoszeniu przetargu, wyłonieniu wykonawcy i podpisaniu umowy prace mają potrwać około 12 miesięcy.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
Wrocław
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.