TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jutro startuje kolejne połączenie Ceskich Drah do Krakowa
InfoRail.pl - Opublikowano: 12.04.2019 15:38:37
Jutro startuje kolejne połączenie Ceskich Drah do Krakowa (foto: CD)

W sobotę, 13 kwietnia, na trasę wyjedzie druga para pociągów z Czech do Krakowa.

W sobotę, 13 kwietnia, na trasę wyjedzie druga para pociągów z Czech do Krakowa.

Tym samym Koleje Czeskie, we współpracy ze swoim polskim partnerem, będą oferowały już 10 par połączeń między Republiką Czeską a Polską. Podczas letnich wakacji do polskich kurortów nadbałtyckich będzie dodatkowo kursował nocny pociąg Wydmy z Bohumína.

"Kraków i jego okolice oferują turystom wiele interesujących miejsc. Oprócz historycznego miasta z Zamkiem na Wawelu, to duża kopalnia soli w Wieliczce czy obóz koncentracyjny Auschwitz. Wielu naszych i zagranicznych turystów podróżuje do nich, jeżdżąc po Europie i kierując się z Pragi lub innych miejsc w Europie Środkowej. Dlatego we współpracy z kolegami z PKP InterCity i ÖBB wprowadzamy nowe bezpośrednie połączenie z Wiednia przez Břeclav, Hodonín, Otrokovice, Přerov i Ostrawę do Krakowa "- wyjaśnia Petr Vondráček, dyrektor Departamentu Transportu Dalekobieżnego Kolei Czeskich.

Nowy EC 204/205 Sobieski będzie kursował od soboty, 13 kwietnia, do grudnia 2019 roku. Pociąg odjedzie z Bohumína o 11:29 i przyjedzie do Krakowa o 14:12, w przeciwnym kierunku wyruszy z Krakowa o 15:43 i przyjedzie do Bohumina o 18:28. Będzie łączony z pociągiem Sobieski EC 104/105. W Ostrawie można będzie także przesiąść się na pociągi SC Pendolino w kierunku Ołomuńca, Pardubic i Pragi.

Koleje Czeskie z polskim partnerem PKP InterCity oferują 10 par bezpośrednich pociągów dziennie między Czechami a Polską. Trzy pary pociągów EuroCity jadą bezpośrednio z Pragi, cztery pary połączeń kursują z południowych Moraw i dwie pary pociągów rozpoczynają bieg w regionie Ostrawy. Jedna para połączeń zapewnia bezpośrednie połączenia nocne z Pragi i Południowych Moraw do Krakowa i Warszawy, a podczas letnich wakacji kolejna nocny pociąg "Wydmy" pojedzie z Bohumina do bałtyckich kurortów.

Przejazd bezpośrednim pociągiem z Pragi do Krakowa zajmuje około 7 godzin, a do Warszawy 8 godzin. Z Ostrawy dojazd do Krakowa zajmuje 3,5 godziny, a do Warszawy 4 godziny. EC Sobieski jedzie do Trójmiasta.

W przypadku wycieczek możliwe jest skorzystanie z tańszych biletów, kupionych wcześniej. Przykładowe ceny CD to:

● Praga - Warszawa od 500 CZK

● Ołomuniec - Warszawa od 421 CZK

● Ostrawa - Kraków od 237

● Ostrawa - Warszawa od 368 CZK

● Ostrawa - Gdynia od 631 CZKSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
Czechy
Ceske drahy
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.